Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejski Klub Sportowy Babia Góra Sucha Beskidzka

Wspierają nas

poniedziałek, 09 maj 2016 21:24

Narciarze Babiej Góry podsumowali za sezon 2015/2016

Sezon  przygotowawczy zaczęliśmy  w wakacje 2015 obozem dochodzeniowym  . Zajęcia odbywały się na rolkach i rowerach . Zadaniem  tego zgrupowania było nauczenie zawodników odpowiednich ćwiczeń  , które mieli kontynuować przez okres wakacji.

 

We wrześniu rozpoczęliśmy przygotowania na  hali sportowej w suskim LO. Równocześnie przygotowywany był obóz narciarski na lodowcu w Austrii . W listopadzie pojechaliśmy na trening przygotowawczy na nartach na lodowiec  Molltaler .W obozie tym wzięło  udział 16 zawodników od najmłodszych po grupę juniorów .Trenowaliśmy technikę slalomu i giganta – czyli te konkurencje w których później odbywały się zawody .Wiele uwagi poświęciliśmy na trening techniki indywidualnej .Pogoda była bardzo dobra, więc mogliśmy zrealizować założone plany  treningowe .

Po obozie kontynuowaliśmy treningi w hali sportowej . Pierwsze  mrozy sprawiły że można było naśnieżać  stoki, stąd już na początku grudnia rozpoczęliśmy zajęcia na śniegu w Bukowinie Tatrzańskiej. W grudniu zaczęliśmy też regularne treningi na tyczkach dla grupy zaawansowanej oraz zajęcia z nauką i doskonaleniem techniki dla grup początkujących . Zajęcia na nartach prowadzone były początkowa w 4 grupach  z uwagi na stopień zaawansowania .

W styczniu rozpoczęliśmy starty w zawodach W ramach Małopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży Małopolskiego Okręgowego związku Narciarskiego oraz innych zawodach . Zawody te odbywały się w konkurencjach slalom gigant i slalom. Należy podkreślić że był to bardzo trudny sezon z kapryśną pogodą  i wysokimi temperaturami jak na zimę . Niektóre zawody trzeba było przenieść na inny termin, gdyż nie można ich było przeprowadzić  w terminach zaplanowanych . 

Nasi zawodnicy wystartowali w tych zawodach ponad 200 razy . W Małopolskiej Lidze Narciarskiej MOZN reprezentowało klub MKS Babia Góra 20 zawodników – w innych zawodach  startowało ich ponad 40  .

Do największych sukcesów w tym sezonie należy zaliczyć :

w lidze MOZN:

Zdobycie 3 medali w poszczególnych edycjach – 2 Natalii Krasnodębskiej i  1 Marii Kubasiak – 

- Brązowy medal w klasyfikacji generalnej slalomu  Natalii Krasnodębskiej 

- 5 miejsce w klasyfikacji generalnej slalomu  Krzyśka Krasnodębskiego

- 6 miejsce w klasyfikacji generalnej ligi Julii Stanaszek

- 6 miejsce w klasyfikacji generalnej slalomu Marii Stanaszek

- 6 miejsce w klasyfikacji generalnej Natalii Krasnodębskiej

- 5 miejsce  w kombinacji  slalomowej Natalii Krasnodębskiej

- 7 miejsce w kombinacji slalomowej Marii Stanaszek

- 3 miejsce w slalomie gigancie w Suchym Marii Kubasiak

-10 miejsce w klasyfikacji generalnej slalomu Marii Kubasiak

- 5 miejsce w slalomie   w Suchym Macieja Kubasiaka

Klubowo w klasyfikacji generalnej  zajęliśmy w lidze MOZN 12 miejsce  (na 49 sklasyfikowanych klubów), w klasyfikacji slalomowej zajęliśmy miejsce 7 (na 32 sklasyfikowane kluby).

W Ogólnopolskich Zawodach UKS PZN  Julia Stanaszek zajęła 3 miejsce , Małgorzata Tatara była 8 ,Maciek Kubasiak  -9 , Weronika Stanaszek - 12

Zawodnicy naszej sekcji brali także udział  w Otwartych Mistrzostwach Skawiny  i

zdobyliśmy ;  4 złote medale – Julia Stanaszek, Marta Mołek, Maciej Kubasiak , Maria Kubasiak

1 srebrny Marysi Długosz, 2 brązowe- Kacper Kubas, Marta Dyduch.

Z kolei w mistrzostwach powiatu nasi reprezentanci zdobyli  7 złotych medali 6 srebrnych  i 3 brązowe .

Bardzo dobrze zaprezentowali się też nasi najmłodsi w ogólnopolski zawodach dzieci ,,Memoriał Kornela Makuszyńskiego” . Nasza  reprezentacja  wystąpiła w składzie Julia Stanaszek( 4 miejsce), Marta Dyduch (4 miejsce), Michał Dyduch( 4 miejsce) , Franciszek Jurowaty(5 miejsce), Szymon Miklaszewski ( 9 miejsce), Paweł Miklaszewski ( 3 miejsce), Jan Aksamit (5 miejsce), Patryk Zyzański  ( 4 miejsce).  Nasi podopieczni brali także  udział w wielu innych zawodach  .

Obecnie trwają jeszcze zajęcia na nartach, ale powoli przechodzimy w okres roztrenowania .

W okresie wiosennym prowadzone będą zajęcia na basenie  a w późniejszym terminie zajęcia na rolkach i rowerach górskich. Będą też organizowane wyjścia w góry i zajęcia w terenie .

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom które przyczyniły się do tego, aby sekcja narciarska MKS Babia Góra mogła funkcjonować , a więc : Burmistrzowi Miasta Sucha Beskidzka panu Stanisławowi  Lichosytowi , Starostwu Powiatowemu w Suchej Beskidzkiej , Zarządowi klubu MKS BABIA GÓRA , Dyrekcji suskiego  LO, a w szczególności panu Janowi Zadorze oraz przede wszystkim rodzicom naszych zawodników, bez których organizacja treningów i wyjazdów na zawody była by niemożliwa. Dziękujemy naszym zawodnikom za wytrwałość tym bardziej, że czasem aura nie nastrajała do treningów i zawodów.

Bardzo dziękuję naszym sponsorom:  Firmie Zawojski -  panu Michałowi  Jurowatemu  za świetne ceny sprzętu sportowego i pomoc finansową  w zakupie tyczek do treningu  oraz Wyciągom Baca, Wojtek i Mosorny  Groń na których odbywały się nasze treningi. Dziękuję także rodzicom naszych zawodników.

Sekcja Narciarska Babia Góra organizuje zajęcia ogólnorozwojowe , prowadzi naukę jazdy na nartach , organizuje treningi narciarskie, współorganizuje zawody Małopolskiej Ligi Narciarskiej, obozy treningowe w Alpach , zajęcia na basenie, na rowerach górskich, wycieczki górskie i inne atrakcje dla swoich zawodników .

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w naszych zajęciach wszystkich którzy lubią ruch na świeżym powietrzu  i chcą podnieść umiejętności jazdy na nartach 

 

 

                                                                                                                           Kierownik 

                                                                                              SEKCJI NARCIARSKIEJ MKS BABIA GÓRA

                                                                                                               ANDRZEJ STANASZEK

 

Komentarze   

 
eropihepu
0 #12 eropihepu 2019-09-02 11:34
Buy Amoxicillin Online: http://mewkid.net/order-amoxicillin/ Amoxicillin 500 Mg tck.wvca.babiag ora.info.pak.cd http://mewkid.net/order-amoxicillin/
Cytować
 
 
ujoohetiqexas
0 #11 ujoohetiqexas 2019-09-02 11:07
Amoxicillin No Prescription: http://mewkid.net/order-amoxicillin/ Amoxicillin hvx.zufk.babiag ora.info.spe.dz http://mewkid.net/order-amoxicillin/
Cytować
 
 
Arkadiusz Nasilowski
0 #10 Arkadiusz Nasilowski 2019-08-22 00:05
Wpis intrygujący, lecz faktycznie szybkość wczytywania strony pozostawia wiele do życzenia.
Cytować
 
 
Julka
0 #9 Julka 2019-08-19 14:26
Cześć dzięki za post !
Cytować
 
 
Anka
0 #8 Anka 2019-08-08 10:40
Cześć wielkie dzięki za wpis dla nas !
Cytować
 
 
Iza
0 #7 Iza 2019-08-01 20:44
Cześć dzięki za post !
Cytować
 
 
Inga
0 #6 Inga 2019-08-01 17:22
Hej dzięki za wpis !
Cytować
 
 
Gniewosz Placzek
0 #5 Gniewosz Placzek 2019-04-20 11:47
Cześć dzięki za wpis dla nas !
Cytować
 
 
BestJerilyn
0 #4 BestJerilyn 2018-11-11 16:04
I have noticed you don't monetize your site, don't waste your traffic, you can earn extra cash every month.
You can use the best adsense alternative for any type
of website (they approve all websites), for more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your
website
Cytować
 
 
website traffic tool
0 #3 website traffic tool 2017-07-20 12:40
How to increase traffic to your blog [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=86COMT8JE_c[/youtube]
this software is incredible
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu babiagora.info nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania zawodników, działaczy, mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

HomeNarciarzeNarciarze Babiej Góry podsumowali za sezon 2015/2016 Top of Page