Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejski Klub Sportowy Babia Góra Sucha Beskidzka

Wspierają nas

wtorek, 07 lipiec 2015 23:19

Sprawozdanie kierownika sekcji narciarskiej MKS BABIA GÓRA za sezon narciarski 2015

Sekcja Narciarska MKS Babia Góra rozpoczęła przygotowania do sezonu we wrześniu 2014 roku.

 

Treningi odbywały 2 razy w tygodniu się na hali sportowej LO Sucha Beskidzka w okresie od września do grudnia .Poza tym organizowano wycieczki terenowe .W grudniu rozpoczęliśmy treningi na nartach które odbywały się 3-4 razy w tygodniu na stokach w Spytkowicach i  w Zawoi .Treningi na nartach początkowo miały na celu poprawienie techniki slalomu i slalomu giganta , później przygotowanie do zawodów czyli jazda na tyczkach .

Od grudnia  zawodnicy SN MKS BABIA GÓRA rozpoczęli starty w Młodzieżowym Pucharze Polski (MPP) ,Małopolskiej Lidze Narciarskiej MOZN , oraz AZS WITERCUP – STUDENCKI PUCHAR POLSKI .W zawodach MPP reprezentowali nas : Maria KubasiakNatalia KrasnodębskaKrzysztof Krasnodębski. W zawodach AZS Alicja Stanaszek .

Najwięcej zawodników z naszego klubu startowało w Małopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży MOZN . Zgłoszonych było w tym roku 20 zawodników – trzeba dodać że były sezony gdzie startowało ponad  60 zawodników za naszego klubu .Największe sukcesy w tym sezonie odnieśli:  Kinga Marek – 1miejsce w Mistrzostwach MOZN w slalomie , 1 miejsce w Pucharze Krakowa MOZN, 2miejsce w klasyfikacji generalnej ligi MOZN, Jakub Natanek 1 miejsce Pucharze Krakowa MOZN ,3 miejsce w Ogólnopolskim Finale Lig Alpejskich , 5 miejsce w klasyfikacji generalnej ligi MOZN, Wojtek Kubasiak 3 miejsce w Pucharze Krakowa ,4 miejsce w Mistrzostwach MOZN w slalomie ,Natalia Krasnodębska 3 miejsce w slalomie ligi MOZN ,5miejsce w Ogólnopolskich Spotkaniach UKS PZN , Kubasiak Maria,1 miejsce w Ogólnopolskich Spotkaniach UKS PZN, Maria Stanaszek 7miejsce w Ogólnopolskich Spotkaniach UKS PZN . Do sukcesów należą tez stary Kacpra Kubasa Który regularnie zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce Ligi MOZN .

Podsumowując sezon należy uznać za udany gdyż warunki pogodowe pozwoliły na przeprowadzenie efektywnych treningów dzięki czemu zawodnicy zrobili duży postęp w umiejętnościach i wynikach zawodów.

W okresie wiosennym narciarze przechodzą okres roztrenowania i regeneracji. Prowadzone będą zajęcia na nartach w wysokich partiach gór jak Kasprowy Wierch, a później zajęcia uzupełniające z innych sportów tj. basen rowery górskie, rolki oraz  wycieczki i zajęcia integracyjne .

Bardzo dziękuję wszystkim osobom i instytucja które pomagały nam w organizacji i przeprowadzeniu treningów naszych narciarzy ,a w szczególności Burmistrzowi Miasta Sucha Beskidzka, Zarządowi klubu MKS BABIA GÓRA ,Dyrekcji Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej , rodzicom naszych zawodników , Wyciągom narciarskim w Zawoi :Baca , Wojtek i Mosorny Groń gdzie odbywały się treningi oraz wszystkim naszym sympatykom (a było ich wielu) którzy kibicowali nam w tym sezonie.

Zapraszamy wszystkich tych którzy chcą rozpocząć przygodę z narciarstwem, nauczyć się jeździć na nartach spędzić miło czas na świeżym powietrzu w górach  do odwiedzenia nas na treningu. Wszelki informacje szczegółowe można znaleźć na stronie sekcji narciarskiej:     www.snbabiagora.com.pl

 

                                                                            Z narciarskim pozdrowieniem

 

                                                                                                          Kierownik Sekcji Narciarskiej MKS BABIA GÓRA

                                                                                                                                   Andrzej Stanaszek

 
Ostatnio zmieniany wtorek, 07 lipiec 2015 23:21

Komentarze   

 
Сialis
0 #2 Сialis 2019-02-20 05:41
Heya i'm for the primary time here. I came across this board and I to find It really helpful & it helped me out
much. I am hoping to give something back and aid others such as you helped me.
Cytować
 
 
profile4315
0 #1 profile4315 2018-10-31 15:11
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu babiagora.info nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania zawodników, działaczy, mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

HomeNarciarzeSprawozdanie kierownika sekcji narciarskiej MKS BABIA GÓRA za sezon narciarski 2015 Top of Page